Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Nejvyšší vodopád a nejkrásnější kaňon

Celá horská oblast Apuseni je doslova přeplněna místními krasovými jevy, hlubokými vápencovými kaňony, úžasnými vyvěračkami, najdeme zde celou řadou větších nebo menších jeskyní a malebné horské potůčky s pohádkovými vodopádky.


Nejvyšším vodopádem celé oblasti a v podstatě i celého Rumunska je přibližně 70ti metrový vodopád nesoucí název Bohodei. Tento přírodní skvost se nachází v severní části pohoří Apuseni a nalezneme tady i nejhlubší místní kaňon. Výbornou panoramatickou vyhlídku umožňuje zmiňovaný kaňon s názvem Cheile Somesul Cald. Ostatní rumunské kaňony jsou možná i hlubší, ale rumunský hodně členitý terén je nečiní tolik turisticky zajímavými jako kaňon Cheile Somesul Cald.


Pravděpodobně turisticky nejzajímavějším a nejromantičtějším místem v pohoří Apuseni je poměrně krátká část říčky Galbeny. Zde se tato říčka vine pohádkovým kaňonkem s naprosto kolmými stěnami okolních skal a překrásným vodopádem. Pro místní vrchy je charakteristickým materiálem vápencová břidlice. Tato křehká hornina umožňuje místnímu překrásnému potoku vytvářet fantastická zákoutí, když jeho vody protékají pod skalními převisy nebo malebnými jeskyněmi s velice silnou vyvěračkou Galbeny na konci údolí. Za dešťů, hlavně díky místní erozy, dosahují Apusenské potoky vyššího stavu. Proto lze spodní úsek údolí jedině probrodit a nebo využít ocelových lan k lezením po téměř kolmé stěně.Související články:
Pohoří Apuseni

Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:fotografie,rumunské hory,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,dovolená v Rumunsku,pohoří v Rumunsku,Rumunsko,Banát.
Foto ukázky
Rovensko007.jpg
Výběr

Hadí ostrov Spory o Hadí ostrov a jeho okolí narušovaly přátelské vztahy mezi Bukureští a Kyjevem mnoho let
..více o Hadí ostrov

TagCloud
Rumunsko - demografieTransilvania -infoKlášter MoldovitaRumunsko - základyBicazská soutěskaCeny vleků a lanovekSvatá HelenaGurghiuSinaia - Perla Karpat

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz