Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Eforie

Eforie je lázeňské město ležící u pobřeží Černého moře asi 14 km na jih od Konstanty, nedaleko jezera Techirghiol. Nedaleko se nachází náhorní plošina Jižní Dobrogea. Eforie leží na stejné zeměpisné šířce jako francouzké Nice. Město má téměř 10.000 obyvatel a je rozděleno na dvě části - jižní a severní Eforie. Severní část Eforie leží mezi Černým mořem a jezerem Techirghiol. Jižní Eforie leží na vápencovém misu a první bahení koupele byli uspořádány v Eforie severní v roce 1901.


Pláže Severní Eforie jsou téměř 4 km dlouhé a zhruba 100 metrů široké. Město nabízí divadla, kina, bazény, sportovní haly a více než 40 hotelů a některé jsou vybaveny vlastními léčebnými zařízeními. Severní Eforie má zázračné sapropelické léčivé bahno díky jemuž se zde úspěšně léčí revmatické, gynekologické, metabolické a kožní onemocnění. V Techirghiolu se rovněž provádí léčba slanými aerosoly, protože jeho vody jsou téměř srovnatelné se slanými vodami Černého moře.


Jižní Eforie také nabízí vany s teplou vodou jezera Techirghiol, bahení koupele nebo ortopedické rehabilitace.Historie Eforie

Jižní eforie byla založena roku 1899 šlechticem Ion Movilă, který zde začal okamžitě budovat lázně a vystavěl zde i první hotel nazvaný Baile Movilă(Lázně Movilă). Roku 1928 se lazně přejmenovaly na lázně Carmen Sylva, podle pseudonimu rumunské Kralovny Elisabeth. Po vzniku komunistické strany v rumunsku v roce 1950, byl název města opět změněn na lázně Vasila Roaită, který byl zastřelen roku 1933, během Griviţského povstání. Roku 1962 se název lázní opět změnil na jižní Eforie. A roku 1966 došlo ke sloučení Severní a Jižní Eforie a dnes se již její město nerozděluje.


Rumunská královna Elisabeth řečená "Carmen Sylva" zde nechala zbudovat vysokou škoulu, která je dnes jednou z nejlépe hodnocených vysokých škol v oblasti.Související články:
Rumunská riviera
Černé moře

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:Rumunsko,cestování po Rumunsku,Banát,pohoří v Rumunsku,tipy na výlet,dovolená v Rumunsku,rumunské hory,fotografie.
Výběr

Constanţa Constanţa - česky Konstanca, známá též pod názvy: Kustendji, Kustendja, Köstence, Constantza nebo Tomis
..více o Constanţa