Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Svatá Helena

Svatá Helena - rumunsky Sfânta Elena byla druhou osídlenou osadou, tehdy ještě pod vedením boháče Magyarlyho, který ji dal jméno podle jedné z jeho dcer. Magzarly však kácení po třech letech zastavil a lidem pracujícím na jeho pozemcích bylo odebráno všechno pracovní nářadí, jako byly pily, sekery, rýče, motyky a dokonce i jejich skromné zásoby - takže zde přistěhovalci zůstali zcela bez prostředků. Mnoho rodin ztratilo iluzi lepších zítřků a přestěhovali se do Uher, do okolních vesnic nebo se vrátili jako naprostí chudáci do Čech. Naštěstí místní vojenský pohraniční oddíl postrádal dostatečný počet pohraničníků a proto najal na podzim roku 1826 Čechy, kteří v Banátu zůstali aby strážil přiléhlé hraniční pásmo. Za jejich právoplatná sídla jim byla přidělena kolonie Elisabeta a Svatá Helena. Osada Elisabeta však neměla dostatek vody a místní potůček byl obyčejně vyschlí, takže obyvatelé Elisabety požádali velitelství v Požeženě, aby jim dovolilo přestěhovat se do Svaté Heleny. Jejich žádost byla vyslyšena roku 1847 a osada Elisabeta tak úplně zanikla.


Svatá helena se rozkládá v kopcích s nadmořskou výškou asi 400 metrů nad mohutným Dunajským zářezem. Obec se nachází v těsné blízkosti srbských hranic. Osada je vzdálená asi 4km od vesničky Coronini a zhruba 12 km od Staré a Nové Moldavy (Moldova Veche/Nouă). Svatá Helena má dva kostelíky. Jeden z roku 1879 zasvěcený Svaté Heleně, ten je katolický, a druhý z roku 1887 je původním evangelickým kostelem, který dnes využívají místní baptisté. Svatá Helena má v současnosti 507 stálích obyvatel, z nichž naprostou většinu tvoří Češi. Většina místních obyvatel se živí zemědělstvím (pšenice a kukuřice) a část obyvatelstva zaměstnávali i nedaleké rudné doly, které jsou dnes téměř uzavřeny. Ženy také jezdí do Nové Moldavy na pravidelné trhy, prodávat mléko, smetanu a sýry.


V dnešní době začalo spousta mladých lidí, ale i celých rodin odcházet do Čech. U lidí, kteří zde dnes žijí se bohužel kulturní tradice stává méně patrnou.


V okolí Sv. Heleny se nachází velké množství krasových útvarů. Mezi nejznámnější a turisticky nejzajímavější patří jeskyně Turecká díra nebo Kulhavá Skála.Související články:
Fotografie Svaté Heleny


anonym, 2015-12-04 13:38:12
Thats a welouthought-l-t answer to a challenging question

anonym, 2015-12-09 20:45:20
Remember that while the medical dooctr can run checks, he or she canbetter assist you when you disclose your medical situation.Patients who are on a once-a-day dose and who are most likelyto engage in sexual activity in the evening should wait to take theirmedication until just before falling asleep. Generic Viagrausually comes in three main options: 25mg, 50mg, and 100mg.

anonym, 2015-12-12 01:47:00
Hej pe5 er tjejer!Vad fina ni e4r!!!! )Var kan man le4mna in ett CV och sf6ka jobb hos er?Kramar fre5n MiraPS. Saknar ve5ra hysetriska skratt-attacker . http://jffidgwugix.com [urlhttp://qwmrsofi.com]qwmrsofi[/url] [linkhttp://jzdjcopnf.com]jzdjcopnf[/link]

anonym, 2015-12-13 20:46:00
在 2009 I went to Rupert Valley I was shown the Slave Hospital up to grave sites. As an Afrikan historian it pains to wietsns such atrocities. I was in St Helena Island in search for the missing 7 Zulu Prisoners who died around 1907 至 1911. They were exiled for their role in the 1906 Poll tax rebellion in the Natal British Colony. So I was shocked to learn about this mass grave in Rupert. When I was told of bodies that were found with teeth that are cut to shape. I then thought of Bakwa initiation rituals where boys are teeth are shaped with a knife. That gave me a hint and aroused an interest to follow-up the origins of these great people who survived slavery but never returned home. So I then raised a stone memorial isivivane as per the Zulu code of war compels us to honor those who died in war.

anonym, 2015-12-15 21:42:00
I needed to put you a lttile note to help give many thanks over again relating to the superb advice youve provided here. It is really extremely generous of you to provide easily just what many of us could possibly have marketed as an ebook in order to make some cash on their own, most importantly considering that you might have tried it if you ever considered necessary. Those advice also served to be a easy way to realize that other people have the identical passion similar to mine to learn whole lot more when it comes to this matter. I believe there are a lot more fun periods in the future for those who examine your blog post. http://hfvbzgw.com [urlhttp://xuauob.com]xuauob[/url] [linkhttp://fsbuqv.com]fsbuqv[/link]
Komentovat

CAPTCHA ImageDovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:češi v Rumunsku,české vesnice,banáty,fotografie,pohoří v Rumunsku,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,Rumunsko,dovolená v Rumunsku,rumunské hory.
Výběr

Gurghiu Oblast pohoří zvaného Gurghiu je členem vulkanického masívu spolu s vrchy pohoří Harghita, které se nachází v západní části východních
..více o Gurghiu

TagCloud
Sinaia v létěRumunská rivieraCibinLetovisko MamaiazeměpisnéMalebná zeměTransilvania -infoRumunsko informace pro cestováníBucegi

 
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

dovolenarumunsko.cz