Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Šumice

Všechny české osady na území Banátu tvoří jakýsi jednotný celek, protože jejich katastry buď spolu sousedí, nebo jsou si blízké. Úplně sama, daleko na severu se nachází Šumice. Do Rovenska, což je nejbližší česká vesnice, to mají víc jak 12 hodin chůze. K nejbližší železniční stanici je to 20 km a nejbližší autobusová zastávka je vzdálená 7 km.


Šumice byla založena roku 1827 a její původní umístění mělo být v oblasti vesnic Koptur a Korny, které leží na hlavní silnici z Jablanice. Tehdejší obyvatelé těchto dvou vesnic, ležících v úrodné oblasti na břehu Dunaje tady České přistěhovalce nechtěli. Kopturští a korňanští podplatili důstojníky 13. hraničářského pluku z Karansebeše, kteří zde vyměřovali území nové osady Šumice. Při příchodů Českých osadníků zneužili jejich neznalosti rumunského jazyka a vytlačili je z úrodného údolí do nehostiných kopců. Šumice byla osídlena přibližně ve výšce 600 metrů n.m. přistěhovalci z kraje plzeňského roku 1828. V roce 1830 měla Šumice 123 českých obyvatel, ale v roce 1991 zde žilo 210 Čechů. Roku 1888 byl v obci zbudován místní římskokatolický kostel, který byl zasvěcen Sv. Jáchymovi a Anně. Za vesnicí je nádherný lesní hřbitov.


První přistěhovalci do Šumice nebyli zvyklí těžké dřevorubecké práci a proto mnozí z nich záhy odešli. Nejvíce se jich přestěhovalo do dnešní části srbského Banátu.


Okolí Šumice je jako celý Banát nádherné a za výlet do okolí stojí procházka k českému mlýnu pod vesnicí v Putně nebo výšlap na nejvyšší místní masiv - hora Svinecea Mare, která je vysoká 1226 metrů nad mořskou hladinu.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:banát,Rumunsko,pohoří v Rumunsku,češi v Rumunsku,banáty,dovolená v Rumunsku,fotografie,,české vesnice,tipy na výlet.
Foto ukázky
Hrad Bran
Výběr

Bígr Bigr - rumunsky Bigăr - německy Schnellersruhe je vesnice ležící v nadmořské výšce asi 550 metrů nad hladinou moře a jeho tvar má podobu římského
..více o Bígr