Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Magnalia

Mangalia - řecky Callatis nebo Panglicara(Pangalia nebo Pancalia znamená "nejhezčí"). Toto významné rumunské město s přístavem na pobřeží Černého moře leží na jih od hlavního města Rumunského pobřeží Černého moře Constanţy a ve své dlouhé historii bylo známo též pod názvy Pangalia nebo Tomisovara.Mangalia je největší lázeňskou oblastí na březích Černého moře. Nachází se asi 40km jižně od města Constanta, které má stejně dlouhou historii - přes 2000 let. Celá oblast má zvláštní klima, podobné jako např. Azurové pobřeží, s průměrnou roční teplotou, která je nejvyšší v zemi. V lázeňském městě Magnalia se k léčbě využívá a to již od dob římských jak mořských vod, tak i teplých minerálních pramenů, které se nacházejí na severu města. Hotel Mangalia a sanatorium Balnear provádějí všechny metody pro oživení a pro boj proti různým chorobám oraganismu a stárnutí.


Ve městě se nachází i jedna z nejstarších mešit na území Rumunska z roku 1590. Je zde také možnost navštívit Archeologické muzeum, které ukrývá několik unikátních exponátů. Zajímavou podívanou nabízí i stará zřícenina bývalé řecké tvrze Callatis. Za posledních několik let úroveň služeb v rumunsku stoupla a dnes nabízí stejný komfort a služby i pro ty nejnáročnější návštěvníky. Jejími nespornými výhodami jsou čistá a atraktivní města, přiměřené ceny služeb v cestovním ruchu, možnost velice levného ubytování a vneposlední řadě i dostupnost ostatních letovisek na jižním pobřeží jako je Mangalia, Neptun, Saturn, Venuše, Jupiter.


Centrální pláž je asi 200 m široká, s jemným pískem a lemují ji vysoké hráze, které slouží jako promenáda za teplých letních večerů. Pláž byla upravena pro vlno terapii a její přímořský vzduch je blahodárný na dechovou terapii(helioterapii). Přístup k pláži je většinou poschodech.Lázeňská oblast Magnalia

Mangalia se nachází v nadmořské výšce asi 10-ti metrů, 45 km na jih od přístavního města Constanţa a je asi nejjižnějším střediskem na březích Černého moře. Její zeměpisná poloha je na stejné zeměpisné šířce jako třeba francouzské letovisko Nice a Azurové pobřeží. Místní teploty jsou nejvišší v celém rumunsku - v létě okolo 25-30 stupňů Celsia, s větry vanoucími od moře a delkou slunečního svitu až 12 hodin denně. Rekreační oblast Mangalia a ohně v Baile Herculane jsou jediná dvě místa na území Rumunska, kde se teploty v zimě pohybují v kladných hodnotách.


Minerální léčivé vody Černého moře obsahují chlor, síran, sodík, magnesium, vápník a obsah solí v mořské vodě je poloviční než v jiných mořích. Město je známo i pro své lázně, které využívají minerálních vod z pramenů na severu města s teplotami až 28 stupňů Celsia. V oblasti pláži mezi středisky Saturn a Venuše se nachází siřičitá bahna, která jsou též velice bohatá na minerály. Místní písečné pláže byli upraveny pro účely vlnové terpie místní zvláštní mikroklima je velice příznivé na inhalace solných aerosolů vanoucích od moře, které mají vynikající terapeutické účinky.


Středisko magnalia má stejně jako většina Rumunských pláží nádherný písek, široké pláže a velice pozvolný vstup do vod moře, které zde dosahuje hloubky mezi 1-1,5 metru.


Nacházejí se zde i turecké mešity, které byli vybudovány za Turecké nadvlády v 16. století. Nalezneme zde i Muzeum s bohatou sbírkou soch z Hellenistického období, dále jsou zde k vidění kousky kamenných sarkofágů.


V Mangalii je světově proslulý Rumunský Paintballový klub, který má zastřešené bojiště. Ve městě též firmy pořádají TeamBuildingové akce a je dobře známo jako místo konání jednoho z nějvětších hudebních festivalů(Callatis festivaly), které se konají na území Rumunska.Související články:
Rumunská riviera
Černé moře

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:tipy na výlet,rumunské hory,Rumunsko,fotografie,pohoří v Rumunsku,dovolená v Rumunsku,Banát,cestování po Rumunsku.
Foto ukázky
Fagaras
Výběr

Magnalia Mangalia - řecky Callatis nebo Panglicara(Pangalia nebo Pancalia znamená "nejhezčí"). Toto významné rumunské město s přístavem na pobřeží Černého
..více o Magnalia