Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Cibin

Rumunské pohoří Cibin nalezneme v oblasti Jižních Karpat na jihozápad od města Sibiu. Na západě sahá jeho hranice k pohoří Sebes, na jihovýchodní straně sousedí s masivem Lotru a ze severu jej vymezuje Transylvánská plošina. Nejvyšším bodem v celém pohoří Cibin je vrchol Cindrel se svými 2 245 metry. Mezi další významné masivy patří např. vrchol Frumoasa vysoký 2 160 m, Serbota Mare (2 009 m) nebo pik Niculesti se 2 032 metry nad mořem. Pohořím protékají řeky Sebes, Sadu a na severu stejnojmenný vodní tok Cibin. Připomínku doby ledové, která má největší podíl na dnešní podobě rumunských Karpat, připomínají dvě horská jezera, Iezerul Mare a Iezerul Cindrel. Hlavní hřeben pohoří Cibin je poměrně plochý s travnatými vrcholy. V nižších oblastech se rozkládají tmavé lesy.


Okolí pohoří Cibin nabízí i historické a kulturní památky Rumunska. Mezi takové to patří hlavně hradní kostel u vísky Cisnadie s opevněním vybudovaném v dobách obléhání Rumunska Turky, který se řadí mezi lokality evropského významu.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:pohoří v Rumunsku,rumunské hory,fotografie,Banát,cestování po Rumunsku,tipy na výlet,dovolená v Rumunsku,Rumunsko.
Výběr

Piatra Craiului Pohoří Piatra Craiului se rozkládá na východním konci jižních Karpat a je pro tuto oblast tipicky vápencovým pohořím
..více o Piatra Craiului