Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Vše o Rumunsku, cestování po Rumunsku, praktické informace pro vaši dovolenou v Rumunsku. Zajímavosti, geografie, kapitoly z rumunské historie a mnoho dalšího.

Tibles

Pohoří zvané Tibles je v podstatě navazuje na hřeben pohoří Rodna a odděluje je od sebe horské sedlo Setref. Od pohoří Rodna se táhne směrem na západ. Nejvyšším bodem tohoto pohoří Tibles je stejnojmený vrchol, jenž ční do výšky 1 842 metrů. Druhým nejvyšším vrcholem pohoří je masiv Bran, který měří 1 840 metrů. Pohoří Tibles hraničí podobně jako na východě i na své západní straně s hřebenem hor, tentokráte však Gutinských (Gutii). Na severu sousedí pohoří Tibles s pohořím Maramureš. Místní hory jsou silně zalesněny, převážně listnatými dřevinami, ale svůj podíl zde mají i lesy smrkové apod. Nejvýznamnějším turistickým střediskem celé oblasti Tibles je město Baia Mare, které skýtá řadu památek. Můžeme zde navštívit katedrálu Nejsvětější Trojice nebo se podívat na historické ruiny staré pevnosti, která původně sloužila na obranu tohoto původem hornického města. Město Baia Mare je dopravně dobře přístupná a to hlavně, protože se jedná významné průmyslové centrum v severní části Rumunska.

Dovolená Rumunsko - dovolená v Rumunsku levně, informace o cestování

Pár slovy:dovolená v Rumunsku,rumunské hory,tipy na výlet,Banát,cestování po Rumunsku,Rumunsko,fotografie,pohoří v Rumunsku.
Výběr

Gurghiu Oblast pohoří zvaného Gurghiu je členem vulkanického masívu spolu s vrchy pohoří Harghita, které se nachází v západní části východních
..více o Gurghiu